Zasklenie terasy vnesie eleganciu do vášho bývania - Timmont

Zimná záhrada zväčší plochu obytného priestoru

  • Zasklenie
  • 03/2022

Za posledných niekoľko rokov sa zvýšil dopyt po zimných záhradách. Mnohí majitelia zimnej záhrady ju využívajú ako oddychovú a relaxačnú zónu, poprípade miesto na spoločenské aktivity.

Zimná záhrada zväčší plochu obytného priestoru a jej inštalácia má mnoho výhod, najmä ak je skonštruovaná precízne a s použitím kvalitných materiálov, vďaka čomu môže byť dizajnovým prvkom s významnou praktickou funkciou rozšírenia priestoru.

Zimná záhrada zväčší plochu obytného priestoru

Či už sa chystáte stavať nový dom s modernou zimou záhradou alebo dostavať samotnú zimnú záhradu, je najlepšie celý proces nechať na odborníkov. Renomovaná firma Timmont Vám so všetkým poradí. Poznajú zasklievacie systémy a vedia najlepšie zvoliť vhodné a kvalitné materiály. Pri zasklievaní zimnej záhrady je potrebné dbať na materiál konštrukcie, pri ktorom si môžete vybrať oceľ, hliník alebo nerez z kovových materiálov alebo drevo či KVH hranol.

Ďalšou súčasťou je strešná krytina, kde sa môžete rozhodnúť buď pre sklo (8 mm bezpečnostné jednosklo alebo bezpečnostné izolačné dvojsklo) alebo polykarbonát (8 mm plný polykarbonát alebo dutinkový polykarbonát v hrúbke 10, 16, 20, 25 mm). Pri výbere odkvapového systému je možnosť klasického systému KJG alebo zabudovaného odkvapového systému s hliníkovou konštrukciou. Najdôležitejšou zložkou je samotné zasklenie zimnej záhrady. To je tvorené certifikovaným systémom CORTIZO, na ktorý sa bližšie pozrieme. 

Rámové zasklenie CORTIZO 2000

Pri tomto type zasklenia sa využíva buď jednosklo v hrúbke 6 mm alebo izolačné dvojsklo 4 – 16 – 4. Predstavuje posuvný systém s možnosťou rovných, skosených a zaoblených krídel. Poskytuje možnosť otvárania posuvných 2, 3, 4 a 6 krídlový skiel. Môžete sa rozhodnúť pre tri koľaje, jeden pruh a Galandage 1 a 2 krídlový. Tvorí ho rám: 40 mm jednokoľajový; 40, 45, 60, 70 mm – 80 mm trojkoľajový.

Krídlo môže byť 26 mm rovné, 26 mm skosené, 27,5 mm zaoblené. Hrúbka steny profilov okien je 1,5 mm. Maximálne rozmery krídla môžu byť v šírke 1.600 mm a 2.600 mm výška. Najväčšia možná hmotnosť krídla je 100 kg.

Povrchové úpravy môžu byť buď lakované farby (RAL, metalické a textúrované), lakované imitácie dreva alebo antibakteriálne lakovanie a eloxovanie.

Rámové zasklenie CORTIZO 4200 

CORTIZO 4200 predstavuje univerzálny systém pozostávajúci z viacerých obvodových  rámov s  možnosťou spojenia krídla na tupo. Ponúka estetické možnosti rovných a zaoblených krídel. Vo svojej verzii rovných krídel spojených na tupo obsahuje riešenie s názvom 4200 Posuvný GALANDAGE, ktorý je navrhnutý na umožnenie úplného otvorenia okna spôsobom zasunutia krídel priamo do steny v stavebnom puzdre, čím sa dosiahne plocha otvorenia na 100%. Toto riešenie ponúka prevedenie jedno aj dvojkoľajového rámu, umožňujúc tak balkóny 1, 2 a 4 ukrytých krídel. Umožňuje začleniť paralelne skryté krídlo zo systému protislnečnej ochrany Tamiz. 

Maximálne zasklenie je 26 mm. Otváranie je umožnené pomocou posuvných 2, 3, 4 a 6 krídlových dverí. Na výber je možnosť troch koľají alebo možnosť galandage jedno a dvojkoľajové 1, 2 a 4 krídlové. Zasklenie tvorí rám 60 / 65 / 67 / 80 mm a krídlo 33 / 37 mm. Šírka polyamidovej vložky je od 14,6 do 20 mm a maximálne rozmery krídla sú 2.200 mm šírka a 2.600 mm výška. Maximálna hmotnosť obvodného krídla je 100 kg a krídla na tupo 200 kg.

Pri povrchovom prevedení je možnosť dvojfarebnosti, lakovaných farieb (RAL, metalické a textúrované), lakovaných imitácií dreva, antibakteriálne lakovanie a eloxovanie.

Kalkulácia zdarma
  • Meno a lokalita
  • Kontakté údaje
  • Dopyt
Prosím zadajte vaše celé meno.
Prosím zadajte vašu lokalitu.
Vyjadrite súhlas so všeobecnými obchodnými podmienkami.
Zadajte svoje telefónne číslo.
Prosím, zadajte svoju e-mailovú adresu.
Napíšte nám prosím správu.
Sem presunte prílohu (pdf, jpg, png)
Vybrať zo zariadenia

Odosielam ...