Predstavujeme Vám dverové systémy CORTIZO - Timmont

Predstavujeme Vám dverové systémy CORTIZO

  • Zasklenie
  • 03/2022

Spoločnosť CORTIZO je výrobcom a distribútorom hliníkových systémov. Z Pyrenejského polostrova sa rozrástla do celej Európy a je lídrom vo svojom sektore. Vyznačuje sa kvalitou práce a produktov z hliníka.

Vďaka dôkladnej práci pri vykonávaní rôznych povrchových úprav dosiahli aj náročné certifikáty kvality v rámci Európy (QUALICOAT QUALIDECO a QUALICOAT SEASIDE pre proces lakovania a QUALANOD pre anodickú oxidáciu). Jedným z významných produktov, ktorý je možné využiť v priemysle aj v súkromnom sektore sú dverové systémy.

Kategórie dverových systémov

Medzi dverové systémy CORTIZO patria: Systém Dvere Millennium Plus 80 s PTM, Systém Dvere Millennium Plus 70 s PTM, Dvere Millennium FR s PTM, Systém Dvere Millennium 2000 a Skladací systém. Millennium Plus 80 s PTM je novým systémom vchodových dverí rovných línií s hĺbkou rámu 80 mm a s prerušením tepelného mosta. Je určený najmä pre obchodné priestory a polyfunkčné budovy.

Vďaka hodnote priepustnosti dverí od 0.8 W/m²K dosahuje vynikajúce tepelné vlastnosti. Má vysokú kapacitu zasklenia (64 mm), ktorá zaisťuje maximálnu zvukovú izoláciu. Pánty majú vysokú odolnosť s nosnosťou až 220 kg na krídlo. Systém Millennium Plus 70 s PTM sú vchodové koplanárne dvere rovných línií so stavebnou hĺbkou rámu 70 mm a prerušeným tepelným mostom. Taktiež sú určené prevažne pre obchodné priestory a polyfunkčné budovy. S hodnotou od 0.9 W/m²K na ráme dosahujú vynikajúce tepelné vlastnosti. Môžu byť vybavené skrytými pántami s maximálnymi rozmermi na krídlo: 2.700 mm výška, 1.500 mm šírka a maximálnou váhou 120 kg.

Kotvenie môže byť realizované do podlahy. Často bývajú využívané ako núdzový východ. Millennium FR s PTM je nový systém protipožiarnych dverí s klasifikáciou triedy EI60 požiarnej ochrany, čo je dosiahnuté použitím nehorľavých izolačných materiálov, retardérov horenia v komore profilu, použitím tesnenia z ohňovzdorného materiálu s dilatačným účinkom a biologicky nezávadným papierom v oblasti upevnenia skla.

Stavebná hĺbka rámu koplanárnych dverí je 45 mm pre obchodné priestory a polyfunkčné budovy. Dvere poskytujú maximálnu zvukovú izoláciu vďaka vysokej kapacite zasklenia do 56 mm. Poskytujú možnosť spojenia s pevným zasklením, použitie panikových kovaní, automatické zatváranie dverí ako aj pánty a kľučky určené a schválené pre sektor požiarov.

Alternatíva dverových systémov

Ďalšou alternatívou dverových systémov je Millennium 2000 (koplanárne dvere so stavebnou hĺbkou rámu 45 mm pre obchodné priestory a polyfunkčné budovy). V ponuke sú v dvoch verziách prevedenia. Ako interiérové dvere s dvoj, alebo trojkrídlovými vysoko pevnými pántami s nosnosťou do 180 kg na krídlo a automatické s možnosťou realizácie dverí s posuvnými krídlami a automatickým otváraním, čím ponúkajú bezproblémovú nepretržitú prevádzku pre užívateľov a bezpečnosť v pohotovostných situáciách.

Poslednou možnosťou je skladací systém s prerušením tepelného mosta a avantgardnou estetikou vhodný najmä k uzatvoreniu veľkých otvorov. Dizajn systému charakterizuje jeho všestrannosť. Má širokú škálu spôsobov zloženia, až 14 krídel otvárania dovnútra a von a možnosť párnych a nepárnych konfigurácií. S cieľom uľahčenia prístupu do miestností systém umožňuje zapustiť rám priamo do podlahy a prah zostáva skrytý.

Na výber je rôznorodá povrchová úprava dverových systémov

Jednotlivé dverové systémy CORTIZO sú v ponuke vo viacerých prevedeniach. Povrchová úprava môže byť dvojfarebná, lakovaná rôznymi farbami (RAL, metalické a textúrované), lakovaná v imitácii dreva, antibakteriálne lakovaná a eloxovaná. Všetky systémy majú výborné technické vlastnosti a v skúšobných testoch dosiahli prvotriedne hodnotenie.

Kalkulácia zdarma
  • Meno a lokalita
  • Kontakté údaje
  • Dopyt
Prosím zadajte vaše celé meno.
Prosím zadajte vašu lokalitu.
Vyjadrite súhlas so všeobecnými obchodnými podmienkami.
Zadajte svoje telefónne číslo.
Prosím, zadajte svoju e-mailovú adresu.
Napíšte nám prosím správu.
Sem presunte prílohu (pdf, jpg, png)
Vybrať zo zariadenia

Odosielam ...